تمام نکاتی که تحلیلگران در مورد ثبت سیگنال باید بدانند !

تمام نکاتی که تحلیلگران در مورد ثبت سیگنال باید بدانند !
تمام نکاتی که تحلیلگران در مورد ثبت سیگنال باید بدانند !Reviewed by نازنین تقی زاده on Jul 6Rating: 5.0تمام نکاتی که تحلیلگران در مورد ثبت سیگنال باید بدانند !در این مقاله سعی کرده ایم به نکات تحلیلگری بپردازیم که تحلیلگران صدتحلیل برای ثبت سیگنال و مدیریت پیش بینی های خود به آن نیاز خواهند داشت .

در این مقاله سعی کرده ایم به نکاتی در مورد ثبت سیگنال و مدیریت آن که تحلیلگران ما با آن مواجه میشوند بپردازیم.

در سامانه صدتحلیل با ثبت اولین سیگنال شما به عنوان تحلیلگر شناخته می شوید . اما موضوع اینجا تمام نمیشود , اینکه شما تلاش کنید و رزومه خوبی برای خود بسازید و با دیگر تحلیلگران رقابت کنید تا به رتبه بالاتری برسید و فروش بیشتری داشته باشید , اهمیت ویژه ای دارد .

شما با ورود به قسمت ” ثبت سیگنال ”  و وارد کردن اطلاعات لازم (نماد، قیمت پیشنهادی خرید و فروش، حدضرر و …) اولین سیگنال خرید خود را ثبت می کنید

Screen Shot 2017-07-04 at 5.29.46 PM

1

 

نوع سیگنال

در نسخه جدید صدتحلیل شما میتوانید انتخاب کنید که سیگنال شما از چه نوعی باشد . فقط یک سیگنال معمولی باشد یا vip و تضمینی , دارای پرتفو و …

انتخاب پرتفو

اگر سیگنال شما از نوع پرتفودار هست به شما مبلغ ۱۰۰ میلیون مجازی داده میشود تا برای هر سیگنال قسمتی از آن را خرج کنید . یکی از مزیت های پرتفو این است که شما سیگنال هایی که دارای استراتژی یکسان است را داخل یک پرتفو قرار میدهید و دنبال کنندگان شما با استراتژی شما آشنا میشوند . مزیت بعدی این است که شما امکان انتخاب نوع سیگنال فروش را خواهید داشت . اتوماتیک به این مفهوم است که اگر قیمت سهم به حدسود یا حدضرر برسد, سیگنال فروش توسط سیستم صادر میشود و در حالت دستی این اختیار به شما داده میشود تا هر زمان که صلاح میدانید سیگنال فروش را صادر کنید ( در این حالت بررسی روزانه سیگنال ها و مدیریت آنها را فراموش نکنید )

 

انتخاب نماد سهم

اسم شرکت و یا نماد مدنظرتان را در کادر مستطیل شکل وارد کنید تا سیستم آن را جستجو کند . در بعضی مواقع ممکن است به دلیل تفاوت در کیبورها , سیستم حروفی مثل ” ک ” و ” پ ” را پیدا نکند که در این مواقع میتوانید قسمتی از نام شرکت را تایپ کنید که این حروف را نداشته باشد . به طور مثال اگر نماد ” کنور ” را پیدا نکردید تایپ کنید ” نور ” و یا ” صبانور ” و یا نام کامل ” توسعه معدنی و صنعتی صبانور ”  .

 

ثبت سیگنال لحظه ای و انتظار

ثبت سیگنال لحظه ای فقط در زمانی که بازار باز است (۹ الی ۱۲:۳۰) امکان پذیر است و  در همان قیمتی که سهم معامله میشود شما میتوانید سیگنال خرید بدهید .

اما اگر قصد داشتید در ساعاتی به غیر از ساعات بازار سیگنال خود را ثبت کنید و یا در قیمتی پایین تر منتظر خرید سهم هستید , سیگنال خود را به صورت انتظار ثبت کنید . در این صورت این سیگنال شما در صورتی فعال خواهد شد که سهم به قیمت پیشنهادی مورد نظر شما برسد . در حالت انتظار شما میتوانید این اجازه را به سیستم بدهید که با رسیدن قیمت سهم به قیمت پیشنهادی شما آن سیگنال را انتشار دهد و یا اینکه به شما پیام دهد و خود شما اختیار فعال کردن آن را داشته باشید . این موضوع را در نظر داشته باشید که سیگنال های در حال انتظار شما , به کاربران نمایش داده نمیشود و داخل سیستم می مانند تا زمانی که فعال شوند .

صفحه ثبت سیگنال

حد سود و حد ضرر

قیمت هایی که شما باید برای پیش بینی خود قرار دهید تا کاربران هم انتظار شما از آینده سهم را بدانند . فاصله حد سود با قیمت پیشنهادی شما میشود “ انتظار بازدهی ” و فاصله قیمت پیشنهادی با حدضرر ” انتظار ریسک ”  خواهد بود که شما به صورت نموداری آن را مشاهده میکنید و سیستم درصد و نسبت آنها را به شما نمایش می دهد .

 

نوع بسته شدن ( سیگنال فروش )

این امکان برای حالتی که شما پرتفو تشکیل داده اید فعال است و زمانی که شما به پیشبینی خود اطمینان داشته باشید حالت اتوماتیک را فعال میکنید تا خود سیستم با رسیدن قیمت به ” حد سود ” پیش بینی شما را ببندد و امتیاز آن را به شما اختصاص دهد . این حالت برای افرادی که نمیتوانند هر روز سیستم و پیش بینی های خود را چک کنند هم گزینه بهتری خواهد بود .  اما در حالت دستی  شما احتمال میدهید که سهم از حد سود شما هم بالاتر میرود و به همین خاطر میخواهید خودتان تصمیم بگیرید که چه زمانی پیش بینی را ببندید و به دنبال کنندگانتان سیگنال خروج بدهید . به همین دلیل سیستم با رسیدن قیمت به حد سود و یا حد ضرر پیش بینی شما را نمیبندد و منتظر بستن از طرف شما می ماند  .

* بسته شدن پیش بینی ها توسط سیستم , به صورت شبانه انجام میشود و اگر مشاهده کردید که سیگنالی در حالت اتوماتیک بوده و امروز به تارگت رسیده اما هنوز بسته نشده است , تا فردای آن روز صبر کنید .

زمان مورد انتظار

حدود زمانی که انتظار دارید سهم به تارگت ( حد سود ) خود برسد را ثبت کنید . این به کاربران نشان میدهد که استراتژی شما کوتاه مدتی است یا میان مدتی و یا بلند مدتی !

 

ثبت سیگنال و تمام !

به محض اینکه شما سیگنالی ثبت کنید و یا یکی از سیگنال های در انتظار شما فعال شود , به دنبال کنندگان شما پیغامی ارسال میشود که شما سیگنال جدیدی ثبت کرده اید و آنها میتوانند از این سیگنال استفاده کنند .

 

پیامک های اطلاع رسانی صدتحلیل

تا به اینجای کار با ثبت سیگنال آشنا شدیم , اما نحوه مدیریت این سیگنال ها اهمیت بیشتری دارد که در ادامه به نکات مربوط به آن می پردازیم : 

با رفتن بر روی آدمکی که در کنار اسم شما قرار دارد گزینه هایی نمایش داده میشود که یکی از آنها داشبورد ( مدیریت پیش بینی ها و .. )  و دیگری پروفایل شما ( صفحه ای که کاربران از سوایق شما و سیگنال های جدیدتان میبینند ) است

داشبورد تحلیلگران

در بخش اول داشبورد شما پارامترهایی مثل امتیاز کسب شده، فاصله با نفر قبلی و بعدی و خلاصه ای از فعالیت های شما شامل احتمال موفقیت، میانگین سودها، میانگین ضررها و میانگین روز انتظار را میتوانید مشاهده کنید. همچنین تعداد کل پیش بینی ها، پیش بینی های موفق، پیش بینی های ناموفق و پیش بینی های باز نیز قابل رویت است و خلاصه ای از تعداد کل فروش و تعداد دنبال کنندگان را مشاهده میکنید .

در قسمت تسویه هم خلاصه جمع خریدها، کارمزد سایت، تسویه های قبلی و مبلغی که میتوانید دریافت کنید را مشاهده می کنید و در صورت تمایل به تسویه، با کلیک کردن بر روی آیکون سبز رنگ، مبلغی که تحت عنوان ” هدیه سایت به شما ” ذکر شده است به حساب شما واریز خواهد شد (‌تسویه ها در ۱۵ ام و ۳۰ ام هر ماه انجام میشود )

 فروش سیگنال

در گزینه بعدی پیش بینی ها را مشاهده میکنید که خود شامل دو قسمت است و تمام پیش بینی ها شما (ثبت شده و در حال انتظار) قابل مشاهده و مدیریت است.

سیگنال های ثبت شده و در حال انتظار

پیش بینی های ثبت شده

در این بخش تمامی سیگنال های شما مشخص است . اما هر کدام از این ستون ها توضیحاتی دارند که خدمت شما عرض میکنیم :‌

6

زمان مانده به پایان عددی است که شما این مدت زمان را هنگام ثیت پیش بینی وارد کرده اید . اگر این زمان به صفر برسد پیش بینی شما بسته نخواهد شد اما سیستم شروع به جریمه کردن شما بابت هر روز تاخیر در بستن پیش بینی میکند .  در صورتی که قصد داشته باشید پیش بینی خود را ببندید با کلیک بر روی آیکون سبز رنگ این امر امکان پذیر خواهد شد.

سود خالص  :‌ نکته اول اینکه عددی که شما مشاهده میکنید , سود روز قبل است با توجه به قیمت های دیروز نه قیمت های لحظه ای . و نکته دوم اینکه ۱٫۵% کارمزد معاملات از آن کم شده است .

امتیاز : این عدد هم با توجه به قیمت های دیروز است . اما با زدن دکمه بستن و دریافت امتیاز شما امتیاز لحظه ای خود را با توجه به قیمت لحظه ای مشاهده میکنید و در صورتی که تمایل داشتید آن پیش بینی را میبندید و امنیاز آن را دریافت میکنید .

موفقیت :  موفق و ناموفق بودن یا توجه یه امتیاز مثبت و منفی پیش بینی خواهد بود . ممکن است که شما ۳% بازدهی مثبت کسب کرده باشید اما به دلایلی که جلوتر برای توضیح جزییات امتیاز مطرح میکنیم امتیاز شما منفی شده باشد و این پیش بینی عملا ناموفق میشود .

بستن و دریافت امتیاز : هر زمان که احساس کردید زمان فروش سهم است با زدن این دکمه پیش بینی خود را میبندید و به افرادی که سیگنال شما را خریداری کرده اند اطلاع رسانی میشود که سیگنال فروش شما صادر شد ! شما میتوانید پیش بینی هایی که از نوع اتوماتیک هم هستن زودتر از موعد و قبل از رسیدن به تارگت به صورت دستی ببندید اما سیستم در امتیاز دادن به شما جریمه هایی را لحاظ میکند .

تعداد فروش : این عدد مشخص است اما اینکه فروش شما به چه قیمتی بوده است را در بخش فروش ها بررسی میکنیم .

جزییات امتیاز :  یکی از مهمترین بخش ها برای تحلیلگران و سیستم صدتحلیل که عوامل و متغییرهای اساسی برای امتیازدهی است و دقت پیش بینی های شما را میسنجد !

پایه اصلی امتیاز , بازدهی کسی شده شماست اما پارامترهای زیر در امتیاز نهایی تاثیر گذار خواهند بود .

  • ۱- در پارامتر اول اگر پیش بینی شما بتواند کارمزد معاملات ۱٫۵% را پوشش دهد و بالاتر از آن باشد این ستاره را دریافت میکنید
  • ۲- پیش بینی شما باید بتواند سودی بیش از بانک به سرمایه گذاران بدهد . به طور مثال اگر شما ۱۰% سود کردید اما در بازه یکساله , این ستاره را دریافت نمیکنید و امتیاز مثبتی هم دریافت نمیکنید ( زیرا بانک سالیانه ۲۴% سود میدهد )
  • ۳- اگر پیش بینی شما در زمان مورد انتظار شما بسته شود و نتیجه آن برای کاربران مشخص شود (‌ چه مثبت و چه منفی ) این ستاره را دریافت میکنید و اگر بیش از آن طول بکشد سیستم به ازای هر روز تاخیر به شما جریمه ای خواهد داد .
  • ۴- به هدفی که در هنگام ثبت سیگنال قرار میدهید دقت کنید چرا که سیستم به قیمتی که به عنوان هدف وارد میکنید و قیمتی که سیگنال فروش میدهید حساس است . هرچه این اختلاف بیشتر باشد , جریمه سیستم بیشتر خواهد بود .  به طور مثال شما با ثبت یک سیگنال با انتظار بازدهی ۵۰% به دنبال کنندگان خود میگویید که انتظار دارید این سهم این مقدار بازدهی را داشته باشد . اما بعد از چند روز و با کسب تنها ۷% تصمیم میگیرید که سیگنال فروش صادر کنید . این باعث ناامیدی کاربران نسبت به شما و پیش بینی ۵۰% شما میشود و به همین دلیل به ازای اختلاف این دو عدد سیستم شما را جریمه میکند . به همین دلیل اگر سیگنال خود را بالاتر از هدف ببندید و یا بگذارید که در حالت اتوماتیک سیستم خودش پیش بینی شما را ببندد این ستاره را دریافت میکنید .
  • ۵ – حالت اتوماتیک یک حس اطمینان به کاربر را میدهد چرا که نشان میدهد شما به استراتژی خود پایبند هستید و در میانه راه تصمیم خود را عوض نمیکنید. سیستم صدتحلیل هم به پیش بینی هایی که به صورت اتوماتیک بسته میشوند ( چه با حد سود و چه با حد ضرر ) امتیاز بیشتری میدهد و در نهایت تحلیلگر این ستاره را هم دریافت میکند  . مجددا تاکید میکنیم که بسته شدن اتوماتیک پیش بینی ها به صورت شبانه توسط سیستم انجام میشود و در حین بازار و همان لحظه نخواهد بود .

در نهایت برآیند همه این فاکتور ها امتیاز شما را شامل میشود  . توصیه میکنیم در ثبت سیگنال دقت لازم را داشته باشید که بعد از بستن آن بهترین امتیاز و بیشترین ستاره را از سیستم دریافت کنید .
بعد از اینکه سیگنال خروج رو صادر کردید ,خریداران این سیگنال شما میتوانند به شما بابت این سیگنال امتیاز دهند که میانگین امتیاز این کاربران در زیر عکس تحلیلگر نمایش داده میشود .ستاره های دریافتی تحلیلگر

 

پیش بینی های در حال انتظار

در این قسمت سیگنال هایی که آن ها را به صورت انتظار ثبت کرده اید قابل مشاهده است . سیستم صدتحلیل این سیگنال ها را هر ۳ دقیقه یکبار با بازار چک میکند و اگر قیمت سهم به قیمت پیشتهادی شما رسیده بود آن سیگنال شما را فعال میکند و این سیگنال به بخش سیگنال های ثبت شده منتقل میشود و عملا یک سیگنال با تاریخ همان لحظه ثبت میشود که در این قسمت تمامی سیگنال های ثبت شده تحلیلگران را میتوانید مشاهده کنید  .

شما این امکان را دارید که پیش بینی های در حال انتظار خود را ویرایش یا حذف کنید . اگر پیش بینی در حال انتظار خود را به صورت ” خبر بده تا خودم فعالش کنم ” ثبت کرده باشید و سهم به قیمت پیشنهادی شما رسیده باشد , دکمه بررسی وضعیت به شما نمایش داده میشود که برای فعالسازی پیش بینی بایستی از آن استفاده کنید .

7

 

خرید ها و فروش ها

در قسمت خرید، تمامی خرید های شما (از سایر تحلیلگران) و اینکه چقدر آن پیش بینی ها در سود و زیان هستند نمایش داده میشود . ( کاربران هم به همین صورت سیگنال های خریداری شده از شما را مشاهده میکنند )

8

 

اما در قسمت فروش, جزییات سیگنال هایی که از شما خریداری شده را میتوانید مشاهده کنید . به طور معمول فروش شما به صورت عادی است مگر اینکه مناسبتی باشد که درآن صورت عنوان مناسبت را خواهید دید و در نهایت قیمتی که سیگنال شما فروش رفته است و منبع درآمد شماست.  قیمت سیگنال ها هم بر اساس امتیاز شما در حال نوسان است و بستگی به امتیاز و دسته بندی که درآن قرار دارید دارد .

قیمت سیگنال ها

سیگنال تحلیلگرانی که به تازگی به جمع ما پیوستند رایگان است اما زمانی که موفق بشید سرمایه خود را بیش از ۵٪ رشد دهید به دسته تحلیلگران متوسط منتقل خواهید شد و سیگنال های شما هزینه خواهد داشت و تیم پشتیبانی صدتحلیل برای عکس دار کردن پروفایل , با شما ارتباط خواهند گرفت . در نهایت هم اگر بتوانید بالای ۱۵ درصد رشد داشته باشید به سطح تحلیلگران حرفه ای  ارتقا پیدا خواهید کرد و  هزینه سیگنال های شما گران تر شده و تیم صدتحلیل هم با ایجاد کمپین های تبلیفاتی برای شما , سعی میکند که افراد بیشتری شما را شناخته و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید .

 

نکات تحلیلگری برای فروش بیشتر تحلیلگران

 

سیستم صدتحلیل این امکان را فرآهم کرده است که تحلیلگران بتوانند به کسانی که دوست دارند (‌مثل اعضای کانالشون / اعضای سایت / و یا دوستانشان ) کد تخفیف اختصاص دهند . در بعضی از مناسبت ها هم برای افزایش فروش شما , کد تخفیفی به همه کاربران سایت داده میشود . به طور مثال در شکل زیر یکی از کمپین های تبلیغاتی صدتحلیل در تلگرام را مشاهده میکنید . فروش هایی که با استفاده از کد تخفیف انجام میشوند هم در بخش فروش ها قابل مشاهده و محاسبه خواهند بود . در کانال تلگرامی ما هم میتوانید پست های تبلیغاتی ما را مشاهده کنید .

کمپین تبلیفاتی صدتحلیل

 

در نهایت هدف صدتحلیل , معرفی تحلیلگران حرفه ای به بازار سرمایه و تعریف یک بازی برد برد برد  است . 

هم سرمایه گذاران و سهامداران توانسته اند با کمک افراد حرفه ای مثل شما سود مناسب در بازار بورس را بدست آورند و شما را قهرمان خود می دانند , هم تحلیلگران توانسته اند رزومه ای از موفقیت ها و عملکرد خود ثبت کنند و سابقه خود را به هر شخصی نشان دهند و از مشاوره های خود درآمدی کسب کنند , و هم تیم صدتحلیل توانسته است تعداد زیادی از تحلیلگران مختلف با استراتژی های متفاوت را دور هم جمع کرده و قدم مثبتی برای حرفه ای تر کردن بازار سرمایه بردارد .

امید است با کمک هم , بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم .

در این مسیر تیم صدتحلیل همراه شما خواهد بود و در هر قسمتی سوالی داشتید میتوانید آن را از پشتیبانان ما در تلگرام بپرسید .  t.me/sadtahlilsupport  و  t.me/sadtahlilinfo
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *