تمام نکات تحلیلگری که تحلیلگران صدتحلیل باید بدانند !

تمام نکات تحلیلگری که تحلیلگران صدتحلیل باید بدانند !

در این مقاله سعی کرده ایم به نکات تحلیلگری بپردازیم که تحلیلگران ما با آن مواجه میشوند و ممکن است برای ثبت سیگنال و مدیریت پیش بینی های خود به آن نیاز داشته باشند .

در سامانه صدتحلیل با ثبت اولین سیگنال شما به عنوان تحلیلگر شناخته می شوید . اما موضوع اینجا تمام نمیشود , اینکه شما تلاش کنید و رزومه خوبی برای خود بسازید و با دیگر تحلیلگران رقابت کنید تا به رتبه بالاتری برسید و فروش بیشتری داشته باشید , اهمیت ویژه ای دارد .

شما با ورود به قسمت ” ثبت سیگنال ”  و وارد کردن اطلاعات لازم (نماد، قیمت پیشنهادی خرید و فروش، حدضرر و …) اولین سیگنال خرید خود را ثبت می کنید

Screen Shot 2017-07-04 at 5.29.46 PM

1

 

انتخاب نماد سهم

اسم شرکت و یا نماد مدنظرتان را در کادر مستطیل شکل وارد کنید تا سیستم آن را جستجو کند . در بعضی مواقع ممکن است به دلیل تفاوت در کیبورها , سیستم حروفی مثل ” ک ” و ” پ ” را پیدا نکند که در این مواقع میتوانید قسمتی از نام شرکت را تایپ کنید که این حروف را نداشته باشد . به طور مثال اگر نماد ” کنور ” را پیدا نکردید تایپ کنید ” نور ” و یا ” صبانور ” و یا نام کامل ” توسعه معدنی و صنعتی صبانور ”  .

 

ثبت سیگنال لحظه ای و انتظار

ثبت سیگنال لحظه ای فقط در زمانی که بازار باز است (۹ الی ۱۲:۳۰) امکان پذیر است و  در همان قیمتی که سهم معامله میشود شما میتوانید سیگنال خرید بدهید .

اما اگر قصد داشتید در ساعاتی به غیر از ساعات بازار سیگنال خود را ثبت کنید و یا در قیمتی پایین تر منتظر خرید سهم هستید , سیگنال خود را به صورت انتظار ثبت کنید . در این صورت این سیگنال شما در صورتی فعال خواهد شد که سهم به قیمت پیشنهادی مورد نظر شما برسد . در حالت انتظار شما میتوانید این اجازه را به سیستم بدهید که با رسیدن قیمت سهم به قیمت پیشنهادی شما آن سیگنال را انتشار دهد و یا اینکه به شما پیام دهد و خود شما اختیار فعال کردن آن را داشته باشید . این موضوع را در نظر داشته باشید که سیگنال های در حال انتظار شما , به کاربران نمایش داده نمیشود و داخل سیستم می مانند تا زمانی که فعال شوند .

2

حد سود و حد ضرر

قیمت هایی که شما باید برای پیش بینی خود قرار دهید تا کاربران هم انتظار شما از آینده سهم را بدانند . فاصله حد سود با قیمت پیشنهادی شما میشود “ انتظار بازدهی ” و فاصله قیمت پیشنهادی با حدضرر ” انتظار ریسک ”  خواهد بود که شما به صورت نموداری آن را مشاهده میکنید و سیستم درصد و نسبت آنها را به شما نمایش می دهد .

 

زمان مورد انتظار

حدود زمانی که انتظار دارید سهم به تارگت ( حد سود ) خود برسد را ثبت کنید . این به کاربران نشان میدهد که استراتژی شما کوتاه مدتی است یا میان مدتی و یا بلند مدتی !

 

اتوماتیک یا دستی

زمانی که شما به پیشبینی خود اطمینان داشته باشید حالت اتوماتیک را فعال میکنید تا خود سیستم با رسیدن قیمت به ” حد سود ” پیش بینی شما را ببندد و امتیاز آن را به شما اختصاص دهد . این حالت برای افرادی که نمیتوانند هر روز سیستم و پیش بینی های خود را چک کنند هم گزینه بهتری خواهد بود .  اما در حالت دستی  شما احتمال میدهید که سهم از حد سود شما هم بالاتر میرود و به همین خاطر میخواهید خودتان تصمیم بگیرید که چه زمانی پیش بینی را ببندید و به دنبال کنندگانتان سیگنال خروج بدهید . به همین دلیل سیستم با رسیدن قیمت به حد سود پیش بینی شما را نمیبندد و منتظر بستن از طرف شما می ماند  .

نکات مهم : * اگر قیمت پایانی سهم به حد ضرر شما برسد , پیش بینی شما بسته خواهد شد ( چه در حالت اتوماتیک و چه در حالت دستی ) زیرا کاربران بیش از این نباید وارد ریسک شوند !

* بسته شدن پیش بینی ها توسط سیستم , به صورت شبانه انجام میشود و اگر مشاهده کردید که سیگنالی در حالت اتوماتیک بوده و امروز به تارگت رسیده اما هنوز بسته نشده است , تا فردای آن روز صبر کنید .

 

ثبت سیگنال و تمام !

به محض اینکه شما سیگنالی ثبت کنید و یا یکی از سیگنال های در انتظار شما فعال شود , به دنبال کنندگان شما پیغامی ارسال میشود که شما سیگنال جدیدی ثبت کرده اید و آنها میتوانند از این سیگنال استفاده کنند .

 

پیامک های اطلاع رسانی صدتحلیل

تا به اینجای کار با ثبت سیگنال آشنا شدیم , اما نحوه مدیریت این سیگنال ها اهمیت بیشتری دارد که در ادامه به نکات مربوط به آن می پردازیم : 

با رفتن بر روی آدمکی که در کنار اسم شما قرار دارد گزینه هایی نمایش داده میشود که یکی از آنها داشبورد ( مدیریت پیش بینی ها و .. )  و دیگری پروفایل شما ( صفحه ای که کاربران از سوایق شما و سیگنال های جدیدتان میبینند ) است

 

sadtahlil-dashboard

در بخش اول داشبورد شما پارامترهایی مثل امتیاز کسب شده، فاصله با نفر قبلی و بعدی و خلاصه ای از فعالیت های شما شامل احتمال موفقیت، میانگین سودها، میانگین ضررها و میانگین روز انتظار را میتوانید مشاهده کنید. همچنین تعداد کل پیش بینی ها، پیش بینی های موفق، پیش بینی های ناموفق و پیش بینی های باز نیز قابل رویت است و خلاصه ای از تعداد کل فروش و تعداد دنبال کنندگان را مشاهده میکنید .

در قسمت تسویه هم خلاصه جمع خریدها، کارمزد سایت، تسویه های قبلی و مبلغی که میتوانید دریافت کنید را مشاهده می کنید و در صورت تمایل به تسویه، با کلیک کردن بر روی آیکون سبز رنگ، مبلغی که تحت عنوان ” هدیه سایت به شما ” ذکر شده است به حساب شما واریز خواهد شد (‌تسویه ها در آخر هر هفته انجام میشود )

 فروش سیگنال

در گزینه بعدی پیش بینی ها را مشاهده میکنید که خود شامل دو قسمت است و تمام پیش بینی ها شما (ثبت شده و در حال انتظار) قابل مشاهده و مدیریت است

سیگنال های ثبت شده و در حال انتظار

پیش بینی های ثبت شده

در این بخش تمامی سیگنال های شما مشخص است . اما هر کدام از این ستون ها توضیحاتی دارند که خدمت شما عرض میکنیم :‌

6

زمان مانده به پایان عددی است که شما این مدت زمان را هنگام ثیت پیش بینی وارد کرده اید . اگر این زمان به صفر برسد پیش بینی شما بسته نخواهد شد اما سیستم شروع به جریمه کردن شما بابت هر روز تاخیر در بستن پیش بینی میکند .  در صورتی که قصد داشته باشید پیش بینی خود را ببندید با کلیک بر روی آیکون سبز رنگ این امر امکان پذیر خواهد شد.

سود خالص  :‌ نکته اول اینکه عددی که شما مشاهده میکنید , سود روز قبل است با توجه به قیمت های دیروز نه قیمت های لحظه ای . و نکته دوم اینکه ۱٫۵% کارمزد معاملات از آن کم شده است .

امتیاز : این عدد هم با توجه به قیمت های دیروز است . اما با زدن دکمه بستن و دریافت امتیاز شما امتیاز لحظه ای خود را با توجه به قیمت لحظه ای مشاهده میکنید و در صورتی که تمایل داشتید آن پیش بینی را میبندید و امنیاز آن را دریافت میکنید .

موفقیت :  موفق و ناموفق بودن یا توجه یه امتیاز مثبت و منفی پیش بینی خواهد بود . ممکن است که شما ۳% بازدهی مثبت کسب کرده باشید اما به دلایلی که جلوتر برای توضیح جزییات امتیاز مطرح میکنیم امتیاز شما منفی شده باشد و این پیش بینی عملا ناموفق میشود .

بستن و دریافت امتیاز : هر زمان که احساس کردید زمان فروش سهم است با زدن این دکمه پیش بینی خود را میبندید و به افرادی که سیگنال شما را خریداری کرده اند اطلاع رسانی میشود که سیگنال فروش شما صادر شد ! شما میتوانید پیش بینی هایی که از نوع اتوماتیک هم هستن زودتر از موعد و قبل از رسیدن به تارگت به صورت دستی ببندید اما سیستم در امتیاز دادن به شما جریمه هایی را لحاظ میکند .

تعداد فروش : این عدد مشخص است اما اینکه فروش شما به چه قیمتی بوده است را در بخش فروش ها بررسی میکنیم .

جزییات امتیاز :  یکی از مهمترین بخش ها برای تحلیلگران و سیستم صدتحلیل که عوامل و متغییرهای اساسی برای امتیازدهی است و دقت پیش بینی های شما را میسنجد !

پایه اصلی امتیاز , بازدهی کسی شده شماست اما پارامترهای زیر در امتیاز نهایی تاثیر گذار خواهند بود .

  • ۱- در پارامتر اول اگر پیش بینی شما بتواند کارمزد معاملات ۱٫۵% را پوشش دهد و بالاتر از آن باشد این ستاره را دریافت میکنید
  • ۲- پیش بینی شما باید بتواند سودی بیش از بانک به سرمایه گذاران بدهد . به طور مثال اگر شما ۱۰% سود کردید اما در بازه یکساله , این ستاره را دریافت نمیکنید و امتیاز مثبتی هم دریافت نمیکنید ( زیرا بانک سالیانه ۲۴% سود میدهد )
  • ۳- اگر پیش بینی شما در زمان مورد انتظار شما بسته شود و نتیجه آن برای کاربران مشخص شود (‌ چه مثبت و چه منفی ) این ستاره را دریافت میکنید و اگر بیش از آن طول بکشد سیستم به ازای هر روز تاخیر به شما جریمه ای خواهد داد .
  • ۴- به هدفی که در هنگام ثبت سیگنال قرار میدهید دقت کنید چرا که سیستم به قیمتی که به عنوان هدف وارد میکنید و قیمتی که سیگنال فروش میدهید حساس است . هرچه این اختلاف بیشتر باشد , جریمه سیستم بیشتر خواهد بود .  به طور مثال شما با ثبت یک سیگنال با انتظار بازدهی ۵۰% به دنبال کنندگان خود میگویید که انتظار دارید این سهم این مقدار بازدهی را داشته باشد . اما بعد از چند روز و با کسب تنها ۷% تصمیم میگیرید که سیگنال فروش صادر کنید . این باعث ناامیدی کاربران نسبت به شما و پیش بینی ۵۰% شما میشود و به همین دلیل به ازای اختلاف این دو عدد سیستم شما را جریمه میکند . به همین دلیل اگر سیگنال خود را بالاتر از هدف ببندید و یا بگذارید که در حالت اتوماتیک سیستم خودش پیش بینی شما را ببندد این ستاره را دریافت میکنید .
  • ۵ – حالت اتوماتیک یک حس اطمینان به کاربر را میدهد چرا که نشان میدهد شما به استراتژی خود پایبند هستید و در میانه راه تصمیم خود را عوض نمیکنید. سیستم صدتحلیل هم به پیش بینی هایی که به صورت اتوماتیک بسته میشوند ( چه با حد سود و چه با حد ضرر ) امتیاز بیشتری میدهد و در نهایت تحلیلگر این ستاره را هم دریافت میکند  . مجددا تاکید میکنیم که بسته شدن اتوماتیک پیش بینی ها به صورت شبانه توسط سیستم انجام میشود و در حین بازار و همان لحظه نخواهد بود .

در نهایت برآیند همه این فاکتور ها امتیاز شما را شامل میشود  . توصیه میکنیم در ثبت سیگنال دقت لازم را داشته باشید که بعد از بستن آن بهترین امتیاز و بیشترین ستاره را از سیستم دریافت کنید .

ستاره هایی که در پایین عکس هر تحلیلگر وجود دارد, دقت پیش بینی آن تحلیلگر را به صورت میانگین نسبت به همین ۵ فاکتور بالا نشان میدهد . ستاره های دریافتی تحلیلگر

 

پیش بینی های در حال انتظار

در این قسمت سیگنال هایی که آن ها را به صورت انتظار ثبت کرده اید قابل مشاهده است . سیستم صدتحلیل این سیگنال ها را هر ۳ دقیقه یکبار با بازار چک میکند و اگر قیمت سهم به قیمت پیشتهادی شما رسیده بود آن سیگنال شما را فعال میکند و این سیگنال به بخش سیگنال های ثبت شده منتقل میشود و عملا یک سیگنال با تاریخ همان لحظه ثبت میشود که در این قسمت تمامی سیگنال های ثبت شده تحلیلگران را میتوانید مشاهده کنید  .

شما این امکان را دارید که پیش بینی های در حال انتظار خود را ویرایش یا حذف کنید . اگر پیش بینی در حال انتظار خود را به صورت ” خبر بده تا خودم فعالش کنم ” ثبت کرده باشید و سهم به قیمت پیشنهادی شما رسیده باشد , دکمه بررسی وضعیت به شما نمایش داده میشود که برای فعالسازی پیش بینی بایستی از آن استفاده کنید .

7

 

خرید ها و فروش ها

در قسمت خرید، تمامی خرید های شما (از سایر تحلیلگران) و اینکه چقدر آن پیش بینی ها در سود و زیان هستند نمایش داده میشود . ( کاربران هم به همین صورت سیگنال های خریداری شده از شما را مشاهده میکنند )

8

 

اما در قسمت فروش, جزییات سیگنال هایی که از شما خریداری شده را میتوانید مشاهده کنید . به طور معمول فروش شما به صورت عادی است مگر اینکه مناسبتی باشد که درآن صورت عنوان مناسبت را خواهید دید و در نهایت قیمتی که سیگنال شما فروش رفته است و منبع درآمد شماست.  قیمت سیگنال ها هم بر اساس امتیاز شما در حال نوسان است و بستگی به امتیاز و دسته بندی که درآن قرار دارید دارد .

قیمت سیگنال ها

سیگنال تحلیلگرانی که به تازگی به جمع ما پیوستند رایگان است اما زمانی که به امتیاز بالای ۳۰ برسید و در دسته تحلیلگران متوسط قرار بگیرید, سیگنال های شما هزینه خواهد داشت و تیم پشتیبانی صدتحلیل برای عکس دار کردن پروفایل , با شما ارتباط خواهند گرفت . در نهایت هم امتیاز بالای ۱۰۰ برابر است با سطح تحلیلگران حرفه ای که هزینه سیگنال های شما گران تر شده و تیم صدتحلیل هم با ایجاد کمپین های تبلیفاتی برای شما , سعی میکند که افراد بیشتری شما را شناخته و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید .

 

نکات تحلیلگری برای فروش بیشتر تحلیلگران

 

سیستم صدتحلیل این امکان را فرآهم کرده است که تحلیلگران بتوانند به کسانی که دوست دارند (‌مثل اعضای کانالشون / اعضای سایت / و یا دوستانشان ) کد تخفیف اختصاص دهند . در بعضی از مناسبت ها هم برای افزایش فروش شما , کد تخفیفی به همه کاربران سایت داده میشود . به طور مثال در شکل زیر یکی از کمپین های تبلیغاتی صدتحلیل در تلگرام را مشاهده میکنید . فروش هایی که با استفاده از کد تخفیف انجام میشوند هم در بخش فروش ها قابل مشاهده و محاسبه خواهند بود . در کانال تلگرامی ما هم میتوانید پست های تبلیغاتی ما را مشاهده کنید .

کمپین تبلیفاتی صدتحلیل

 

در نهایت هدف صدتحلیل , معرفی تحلیلگران حرفه ای به بازار سرمایه و تعریف یک بازی برد برد برد  است . 

هم سرمایه گذاران و سهامداران توانسته اند با کمک افراد حرفه ای مثل شما سود مناسب در بازار بورس را بدست آورند و شما را قهرمان خود می دانند , هم تحلیلگران توانسته اند رزومه ای از موفقیت ها و عملکرد خود ثبت کنند و سابقه خود را به هر شخصی نشان دهند و از مشاوره های خود درآمدی کسب کنند , و هم تیم صدتحلیل توانسته است تعداد زیادی از تحلیلگران مختلف با استراتژی های متفاوت را دور هم جمع کرده و قدم مثبتی برای حرفه ای تر کردن بازار سرمایه بردارد .

امید است با کمک هم , بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم .

در این مسیر تیم صدتحلیل همراه شما خواهد بود و در هر قسمتی سوالی داشتید میتوانید آن را از پشتیبانان ما در تلگرام بپرسید .  t.me/sadtahlilsupport  و  t.me/sadtahlilinfo
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *