الگوی سقف و کف سه قلو و الگوی ۱۲۳ (abc) | صدتحلیل آموزش تحلیل تکنیکال

الگوی سقف و کف سه قلو و الگوی ۱۲۳ (abc) | صدتحلیل آموزش تحلیل تکنیکال
الگوی سقف و کف سه قلو و الگوی 123 (abc) | صدتحلیل آموزش تحلیل تکنیکالReviewed by پویا قنبرپور ( pouyaFXT ) on Jun 18Rating: 4.0الگوی سقف و کف سه قلو و الگوی 123 (abc) | صدتحلیل آموزش تحلیل تکنیکالدر این جلسه از سری آموزش های تحلیل تکنیکال قصد داریم به الگوی سقف و کف سه قلو و 123 که از سری الگو های کلاسیک و بازگشتی است را معرفی کنیم و بدست آوردن اهداف آنها را تشریح کنیم.

درود دوستان در این جلسه از سری آموزش های تحلیل تکنیکال (آشنایی با تحلیل تکنیکال ) قصد داریم به الگوی سقف و کف سه قلو و ۱۲۳ را معرفی کنیم.

الگوی سقف و کف سه قلو

در الگوی سقف و کف ۳ قلو که جزو الگوهای کلاسیکی است که کمتر رخ می دهد همانند الگو سقف و کف دوقلو ( آشنایی با سقف و کف دوقلو ) است با این تفاوت که به جای تشکیل ۲سقف/کف ما شاهد تشکیل ۳ سقف/کف هستیم. نکته مهم در این جا این است که پایین ترین قیمت کف ها باید یکی باشد و در سقف سه قلو باید بالاترین قیمت سقف ها یکی باشد تا این الگو به درستی تشکیل شود. حالت ایده آل این الگو این است که در بین ۲ خط موازی قرار بگیرد.

سقف سه قلو

کف سه قلو

اهداف

شمای کلی این الگو همانند تصاویر بالاس اما اهداف این الگو ۶۱٫۸ و ۱۰۰ نسبت فیبوناچی سقف یا کف وسطی است. به نحوی که از بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه که خط افقی این الگو است فیبوناچی ۳ نقطه ای (آشنایی با ابزار فیبوناچی) می کشیم و از دقیقا همان خط افقی اهداف ترسیم خواهند شد.

نکات مهم

نکته مهم در خصوص این الگو این است که باید حتما خط افقی شکسته شود تا این الگو تایید شود. و همچنین باید در انتهای روند شکل بگیرد. به نحوی که سقف سه قلو در انتهای روند صعودی و کف سه قلو در انتهای روند نزولی.

الگوی ۱۲۳ یا abc

در این الگو که شبیه الگوی کف/سقف ۲ قلو است. با این تفاوت که که در الگوی سقف ۱۲۳، سقف دوم به اندازه سقف اول نمی رسد. و در الگوی کف ۱۲۳، کف دوم بالاتر از کف اول است. اما این الگو مانند الگویی مانند سر و شانه ( آشنایی با الگو سر و شانه ) شهرت و درجه اطمینان بالایی ندارد. شمای کلی این الگو را می توانید در ۲ عکس پایین ببینید.

سقف 123

کف 123

اهداف

هدف اول این الگو ۶۱٫۸ فیبوناچی ۳ نقطه از بالاترین نقطه سقف اول تا خط افقی که در شکل نمایان است از همان خط افقی و بالعکس برای هدف دوم از نسبت ۱۰۰ فیبوناچی استفاده می کنیم.

 

منتظر ادامه مطالب آموزشی ما باشید

تیم صدتحلیل

آدرس سایت :  ۱۰۰tahlil.com🌐

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *