الگوریتم جدید امتیازدهی و رتبه بندی صدتحلیل | نسخه ۲.۴

الگوریتم جدید امتیازدهی و رتبه بندی صدتحلیل | نسخه ۲.۴
الگوریتم جدید امتیازدهی و رتبه بندی صدتحلیل | نسخه ۲.۴Reviewed by مدیر وبلاگ on Dec 21Rating: 4.5الگوریتم جدید امتیازدهی و رتبه بندی صدتحلیل | نسخه ۲.۴در نسخه جدید صدتحلیل , سعی کردیم الگوریتم امتیازدهی را از نو بازنویسی کنیم تا در نهایت بتوانیم بهترین های صدتحلیل را به شما معرفی کنیم . در این الگوریتم ۷ پارامتر دخیل است و برآیند امتیازات این پارامترها عددی بین ۰ تا ۱۰۰ میشود که هر تحلیلگری که امتیاز بیشتری کسب کند در رتبه بهتری قرار میگیرد.

صدتحلیل همواره در راستای هدف خود که معرفی تحلیلگران خوب بازار سرمایه هست , الگوریتم های خود را بهینه میکند و روز به روز با پیشنهادات کاربران و تحلیلگران عزیز خود را بهبود می بخشیم !

در نسخه جدید صدتحلیل , سعی کردیم الگوریتم امتیازدهی را از نو بازنویسی کنیم تا در نهایت بتوانیم بهترین های صدتحلیل را به شما معرفی کنیم . در این الگوریتم ۷ پارامتر دخیل است و برآیند امتیازات این پارامترها عددی بین ۰ تا ۱۰۰ میشود که هر تحلیلگری که امتیاز بیشتری کسب کند در رتبه بهتری قرار میگیرد . این پارامتر ها را در زیر میبینید :

 • برآیند سود و ضرر خریداران

 • میانگین رضایت کاربران از تحلیلگر

 • شاخص سودآوری

 • شاخص ریسک

 • نسبت رشد سرمایه در زمان

 • نسبت دنبال کننده به مدت زمان فعالیت

 • نسبت تعداد فروش به تعداد سیگنال ها

 

*** کاربران عزیز باید این نکته را در نظر داشته باشید که الزاماْ رتبه اول این الگوریتم بهترین مشاور برای شما نخواهد بود و همچنان باید میزان ریسک پذیری و روحیات خود را با عملکرد و گذشته تحلیلگر مقایسه کنید و سپس اقدام به انتخاب مشاور برای خود کنید **

 

در این الگوریتم پارامتری که نگاه ویژه ای به آن شده است شاخص ریسک است و چگونگی مدیریت پرتفو توسط تحلیلگران در این شاخص اهمیت بسیاری دارد . اینکه تحلیلگر چه سهم هایی را در پرتفوی خود قرار میدهد و این سهم ها را چگونه مدیریت میکند تا کاربران هم بتوانند به موقع و با کمترین ریسک از بازار سود کسب کنند بسیار مهم خواهد بود . هدف نهایی ما این است که بتوانیم مشخص کنیم اگر قرار باشد تحلیلگران یک پرتفو تشکیل دهند به چه صورت این سبد را مدیریت خواهند کرد و چه مقدار ریسک میکنند.

 • پایبند بودن به حدسود و حدضرر :

در حالت پرتفو تحلیلگران این امکان را دارند که بسته شدن سیگنال ها را خودشان مدیریت کنند اما اینکه بر استراتژی خود و اعدادی که به خریداران سیگنال های خود اعلام کردند پایبند باشند و خریداران را در ضررهای سنگین نبرند , اهمیت بالایی دارد .

 • انقضای زمان سیگنال :

ما این موضوع را میدانیم که در بازارهای مالی نمیتوان زمان دقیقی پیش بینی کرد , اما اینکه تحلیلگر به زمان اعلامی خود پایبند باشد و فرصت های سرمایه گذاری دیگر را از خریداران سیگنال های خود نگیرد , برای ما اهمیت دارد .

 • پوشش کارمزد :

در نهایت هدف همه کاربران گرفتن سود از سیگنال تحلیلگران است و اینکه سیگنال بتواند بازدهی مثبتی را با کسر کارمزد داشته باشد در شاخص ریسک تاثیر خواهد داشت .

 • نقدشوندگی مناسب :

همواره این موضوع که سیگنال برای کاربران قابل استفاده باشد , برای ما اهمیت ویژه ای دارد . بنابراین سهم هایی که توسط تحلیلگران معرفی میشود باید نقدشوندگی خوبی را دارا باشند.

 • بازار بورس و فرابورس و پایه :

قطعا میزان ریسک در بازار پایه بسیار بالاتر است . بنابراین اینکه تحلیلگر بیشتر در کدام بازار فعالیت میکند هم شاخص ریسک تحلیلگر را تحت تاثیر قرار می دهد .

 • درصد حجم پیشنهادی :

در حالت پرتفو , تحلیلگران برای هر سیگنال درصدی از کل سرمایه را پیشنهاد میکنند . این مقدار باید با اصول مدیریت سرمایه و مدیریت پرتفوی همخوانی داشته باشد و مقدار خیلی بالا یا خیلی پایین نباشد . ( یعنی در هر پرتفو بین ۲ تا ۱۰ سهم باز باشد )

 

*** در نهایت با توجه به امتیازی که تحلیلگر از این پارامتر میگیرد , به صورت پرریسک , ریسک متوسط , کم ریسک معرفی خواهند شد که کابران باید به این پارامتر توجه ویژه ای داشته باشند ***

 

 

در بروزرسانی های آتی تحلیلگران قادر خواهند بود تا امتیاز خود از تک تک این پارامتر ها را در داشبورد خود مشاهده کنند .

یلدا مبارک – تیم صدتحلیل
4 thoughts on “الگوریتم جدید امتیازدهی و رتبه بندی صدتحلیل | نسخه ۲.۴

 1. میلاد

  با سلام … متاسفانه الگوریتم شما چند نقطه ضعف داره که بعضی از تحلیلگرا با علم به این نقاط ضعف، سیگنال هاشون رو طوری میدن و می بندن که هرطور شده خودشون رو به سطح حرفه ای برسونن. هدف اونها فقط فروش سیگناله نه چیز دیگه و خیلیهاشون اصلاً سیگنالهاشون رو مدیریت نمی کنن … این باعث زیان تعدادی از سرمایه گذارا و دلسردی اونها شده .. من این مورد رو به پشتیبانی سایتتون هم گفتم اما متاسفانه اعمال نشده. این باعث کم شدن اعتبار سایت شما شده. شاید این امر در کوتاه مدت خیلی ملموس نباشه اما در بلند مدت قطعاً باعث کاهش تعداد مخاطبان سایت شما میشه .. با توجه به تغییرات قریب الوقوع بازار سرمایه ایران، به نظر من بهتره که این نقاط ضعف هرچه سریعتر اصلاح بشه .. موفق باشید … یا حق

  Reply
  1. مدیر وبلاگ Post author

   سلام دوست گرامی
   بله پیشنهادتون دریافت شده و توضیح دادیم خدمتتون که تحلیلگران بابت مدیریت نکردن سیگنال ها و پایبند نبودن به حدضرر و زمان, امتیاز منفی دریافت میکنند . در این الگوریتم رسیدن به سطح حرفه ای کار ساده ای نیست و تحلیلگر بایستی هر هفته با بازار رقابت کنه چرا که بازدهی پرتفوی او با بازدهی شاخص کل مقایسه میشه و سطح بندی صورت میگیره .
   اما به هر حال این آخرین نسخه الگوریتم نیست و ما همیشه در تلاشیم با پیشنهادات و انتقادات شما دوستان عزیز , این الگوریتم رو بهینه سازی کنیم .
   باتشکر

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *